თავისუფალი

 2018/18/04 11:47

თავისუფალი
გიორგი ხინჩეგაშვილის მემორიალური ტურნირი
ავტორი
ნინო ახობაძე

13-15 აპრილს, გორის ნუგზარ სხირელის სახელობის დარბაზში, ახლაგაზრდებს შორის, ევროპისა და მსოფლიოს ჩემპიონის, გიორგი ხინჩეგაშვილის მემორიალური ტურნირი გაიმართა. გიორგი, ოლიმპიური ჩემპიონის, ვლადიმერ ხინჩეგაშვილის მამა გახლდათ.

ტურნირს საფუძველი 2015 წელს ჩაეყარა და უკვე მესამედ ჩატარდა. მასში მონაწილეობა 2005-2007  წლებს შორის დაბადებულმა 30 ქალაქის 250-ამდე ფალავნმა მიიღო.

ჩემპიონ-პრიზიორები 13 წონით კატეგორიაში გამოვლიდნენ. აქედან, 10 წონით კატეგორიაში ვაჟები, ხოლო 3 წონით კატეგორიაში გოგონები ასპარეზობდნენ.

გუნდურ ჩათვლაში, ჩემპიონობა და ვერცხლის პრიზიორობა, არავის დაუთმეს გორის სპორტსკოლებმა. პირველ ადგილზე, ნუგზარ სხირელის სახელობის სკოლა გავიდა, მეორეზე – შოთა ჩოჩიშვილის სახელობისა. მესამე ადგილი დაიკავა თბილისის სპორტსკოლამ.

ცალკეული შედეგები შემდგენაირად გამოიყურება:

23 კგ.
1.
თეიმურაზ თუთარაშვილი (გორი. სხირელის სკოლა)
2.
დათო ბურჯანაძე (ბაღდადი)
3.
დათო ძევაშვილი (თბილისი)
3.
გიორგი ნარიმანიძე (გამარჯვება)

26 კგ.
1.
გიორგი მაისურაძე (გორი. სხირელის სკოლა)
2.
საბა ტყემალაძე (ქარელი)
3.
თეიმურაზ გაფრინდაშვილი (ქუთაისი)
3.
თორნიკე თოდაძე (ყვარელი)

29 კგ.
1.
ზურაბ აბალაკი (გორი. სხირელის სკოლა)
2.
ლაშა გოგაძე (გორი. სხირელის სკოლა)
3.
გიორგი წურიაშვილი (გორი. სხირელის სკოლა)
3.
ნიკა ბუხრაშვილი (ონი)

32 კგ.
1.
ნიკა ბოჭორიშვილი (გორი. სხირელის კლუბი)
2.
ნიკა აგლაძე (რუსთავი)
3.
საბა ღამბაშიძე (გორი. სხირელის სკოლა)
3.
საბა სვიანიძე (გორი. სპორტსკოლა)

35 კგ.
1.
ჯაბა გაგუა (სამტრედია)
2.
არშაკ ლულუკიანი (ნინოწმინდა)
3.
ნიკა მაისურაძე (გორი. სხირელის სკოლა)
3.
შალვა გულისაშვილი (საგარეჯო)

38 კგ.
1.
დავით ქობულაშვილი (თბილისი)
2.
კონსტანტინე პეტრიაშვილი (გორი. სხირელის სკოლა)
3.
ალექსი დარჩიძე (აჭარა)
3.
მამუკა მექვაბიშვილი (გორი. სპორტსკოლა)

42 კგ.
1.
საბა კობახიძე (ამბროლაური)
2.
დავით ჭეჭელაშვილი (გორი. სხირელის სკოლა)
3.
გოგა ოთინაშვილი (გორი. სხირელის სკოლა)
3.
ლუკა ვანიშვილი (გორი. სპორტსკოლა)

47 კგ.
1.
სანრო ყურშვულილი (თბილისი)
2.
გიორგი ნოზაძე (ხაშური)
3.
ივანე კოკორაშვილი (ყვარელი)
4.
დიმიტირ წივწივაძე (ქუთაისი)

53 კგ.
1.
ნიკოლოზ მაისურაძე (გორი. სხირელის სკოლა)
2.
მირიან ბერიძე (აჭარა)
3.
ლევან თავდგირიძე (აჭარა)
3.
ავთანდილ კეკელია (სამტრედია)

59 კგ.
1.
თეიმურაზ ქოჩქიანი (თბილისი)
2.
ალექსანდრე აბრამიშვილი (თბილისი)
3.
თენგო ლომიძე (გორი. ნუგზარ სხირელის სკოლა)
3. დაჩი პაპინაშვილი (გორი. სხირელის სკოლა)

გოგონებში ჩემპიონობა  30-35 კგ. წონით კატეგორიაში აჭარლებმა, მარიამ ველაძემ და ლიკა შარიქაძემ მოიპოვეს. 40 კგ-ში კი, გორის ნუგზარ სხირელის სახელობის სპორტსკოლის სპორტსმენმა – მარი სატკოევამ.

 



  



მსგავსი სიახლეები

ბოლო სიახლეები